Якщо ви зважилися на покупку дивана і сумніваєтеся який вид механізму трансформації вибрати, то ця стаття буде для вас корисною, і дозволить розібратися, який варіант буде оптимальним саме для вас.

В першу чергу необхідно чітко визначитися наскільки часто Ви використовуватимете ваш диван для спального місця і яка площа призначена для розташування дивана.

Сучасні дивани можуть бути:

- Висувними (єврокнижка, дельфін, флеш)
- Розкладаються (книжка, клік-кляк, кушетка, шабля, алєко)
- Розвертаються (розкладачка, акордеон)

ЄВРОКНИЖКА. Один з найпопулярніших і найпоширеніших механізмів трансформації на сьогоднішній день. Щоб розкласти диван досить висунути вперед сидіння дивана і поміняти положення спинки з вертикального на горизонтальне на місце, що звільнилося.

Переваги: стійкість дивана, надійність, велика кількість місця для білизни під диваном, компактність, ціна та доступність ремонту.

Недоліки: необхідність докласти деяких зусиль, щоб підняти основну частину.


ДЕЛЬФІН. В основному застосовується під час виробництва кутових моделей диванів. Назва висувного механізму говорить сама за себе. Розкладна частина висувається вперед, а потім за петлю необхідно підняти заховану всередині додаткову частину, яка ніби вистрибує як дельфін і фіксується на рівні сидіння.

Переваги: комфортне спальне місце, надійність, стійкість дивана, легкість трансформації.

Недоліки: не завжди є наявність вільного простору для зберігання всередині дивана. Це переважно стосується прямих диванів з цим механізмом трансформації.


КНИЖКА. Ще з «радянських» часів ми пам'ятаємо цей механізм трансформації диванів. Щоб розкласти диван, необхідно перевернути механізм назад на спинку, тримаючись за сидіння, трохи «штовхнути» сидіння до клацання і розкласти ліжко.

Переваги: компактний у складеному положенні, всередині є короб для білизни, перевірений часом варіант.

Недоліки: необхідність залишати місце біля стінки, щоб була можливість розкласти диван.


КЛІК-КЛАК. Це сучасний варіант механізму Книжки. У даній конструкції є додаткове проміжне положення спинки під назвою "Релакс". Завдяки такому механізму людина може перебувати в положенні напівсидячи або напівлежачи.

Переваги: компактний, практично завжди передбачені ящики для білизни, рівна поверхня спального місця.

Недоліки: як і з механізмом трансформації Книжка необхідно врахувати відстань від стіни для розміщення дивана.


АЛЄКО. При трансформації дивана в ліжко потрібно підтягнути механізм нагору і на себе, потім розгорнути ланки.

Переваги: комфортний для малогабаритної кімнати. Простий в експлуатації та при розкладанні. Бюджетний варіант. Рівне спальне місце.

Недоліки: не передбачені ящики для білизни.


АКОРДЕОН. Розкладається за принципом гармошки. Потрібно підняти сидіння до клацання і висунути вперед, щоб розкласти повністю. У деяких моделях висувається самостійно.

Переваги: компактний, має велике спальне місце.

Недоліки: щоб трансформувати диван у ліжко, необхідно передбачити широку площу для трансформації.

Ми пропонуємо широкий асортимент диванів від українських виробників. У нашому каталозі ви можете ознайомитись з представленими моделями та зробити оптимальний для себе вибір. Якість та тривалий термін служби виробу гарантуємо. Доставимо в будь-який район міста Харкова та передмістя.

Приємних та вигідних Вам покупок!

З турботою, інтернет-магазин «СТУДІЯ МЕБЛІВ 24/7».