Нам усім відомо, що меблі у ванній кімнаті знаходяться під впливом особливих умов, тому що там найбільше вологе повітря, і часто буває спекотно і парко. Ще буває так, що в багатьох лазневих кімнатах не передбачено опалення. Це сприяє великому перепаду температур, особливо у зимовий час. Тому меблі в таких приміщеннях повинні пройти перевірку на міцність і стійкість до вологи.

Отже, з чого зроблений «мойдодир» або з якого матеріалу вибрати меблі для ванної кімнати?

В даний час існує 4 основні матеріали, які використовують для виробництва меблів: дерев'яний, пластмаса, камінь та скло.


Дерев'яні матеріали

Фанера - найпопулярніший і недорогий дерев'яний матеріал для виготовлення меблів у ванну кімнату. Фанера складається як мінімум із трьох шарів, із поперечним розташуванням волокон деревини. Тут важливим показником буде вологостійкість фанери, на який слід звернути увагу ще в магазині. Можливість фанери відштовхувати воду забезпечує обробка її спеціальними просоченнями. У вітчизняному виробництві фанери такий вологостійкий матеріал одержують за допомогою поетапного приклеювання листів березового та хвойного шпону. З фанерою зручніше працювати, ніж з твердою деревиною, вона податлива до вигинів, тому з неї виходять цікаві та функціональні меблі.

ДСП та МДФ – матеріали, які також часто зустрічаються під час виготовлення меблів для ванної. Вони відрізняються своїми експлуатаційними властивостями, про які ми докладно розповідаємо у цій статті. Для надання вологостійкості при виробництві ДСП стружку просочують парафіновою емульсією і покривають спеціальним захистом від вологи. МДФ також обробляється спеціальним складом, а потім покривається глянсовою емаллю, яка не боїться вологи та стирання. Найчастіше, можна відразу не відрізнити, який матеріал був задіяний при виробництві того чи іншого виробу у зв'язку з тим, що меблі для ванної з МДФ та ДСП ламінують, покривають декоративною плівкою, шпоном, фарбують або наносять меламінове покриття. Такі види покриттів будуть чудовим захистом від вологи. І ще одна з переваг матеріалів це те, що вони мають високу міцність і витримують великі навантаження.

Дерево. До матеріалу з дерева для меблів у ванну кімнату ставляться досить обережно, оскільки дерево дуже вбирає вологу і з часом може деформуватися. Але все ж таки, якщо Ви віддасте перевагу вибрати меблі з твердої деревини, то зверніть увагу на листяні породи, такі як дуб, бук або клен, вони менш сприйнятливі до вологи і нададуть статусного вигляду Вашій ванній кімнаті.

Важливо! Незважаючи на те, що всі дерев'яні меблі для ванних кімнат виробниками позиціонуються як вологостійкі, не забувайте підтримувати їх у чистоті: частіше протирайте спеціальною тканиною, яка вбирає вологу, спеціально не поливаййте на неї воду. А також завчасно, до встановлення меблів, подбайте про хорошу вентиляцію в санвузлі. Ваш «мийдодир» скаже Вам «дякую» і прослужить довгі роки.

Універсальний пластик

В даний час - це один із затребуваних матеріалів для меблів у ванну завдяки можливості створення всіляких відтінків та форм, а також вироби з пластику мають прийнятну ціну. Меблі із пластику зовсім не боїться вологості в приміщенні, але є й мінуси. Пластик – це не дуже міцний матеріал, тому будь-які механічні дії відразу позначаться на пластикових поверхнях.

Камінь

Натуральний камінь - міцний та довговічний матеріал. Прекрасно витримує перепади температур, меблі з каменю легкі у догляді. Останнім часом, широкого поширення набули меблі для ванної з акрилового каменю. Це один із різновидів штучного каменю. За всіма параметрами він не поступається натуральному і виглядає вишукано.


Скло

Бездоганно підійде для ванної кімнати через те, що цей матеріал абсолютно вологонепроникний. Крім того, його досить просто чистити простими засобами для миття виробів зі скла. У ванних кімнатах можна зустріти комбіновані меблі зі скла та МДФ. Але не слід забувати, що зі склом варто поводитися дуже дбайливо, воно дуже чутливе до механічних впливів.

Таким чином, кожен із цих видів матеріалу має свої особливості. Який варіант вибрати залежить ще від переліку факторів - це стилю інтер'єру, розміру ванної кімнати, ціноутворення і т.д. Але найважливішим фактором все ж таки залишаються Ваші особисті переваги, на які завжди потрібно орієнтуватися.

Приємних та вигідних Вам покупок!

З турботою, інтернет-магазин "СТУДІЯ МЕБЛІВ 24/7".