Для того щоб процес миття посуду відбувався під час Вашої відсутності у будинку, зазвичай купують посудомийні машини. Але як допомогти господині на кухні, якщо вона любить господарювати і багато робить своїми руками? Правильно! Забезпечити її максимально-комфортним та функціональним кухонним гарнітуром. Сьогодні підбираємо містку, зручну, просту у догляді та довговічну кухонну мийку.

З якого матеріалу вибрати кухонну раковину?

Метал. Одним із найбільш затребуваних матеріалів для кухонних мийок вважається нержавіюча сталь. Оптимальним складом буде сплав із 72% сталі, 18% хрому, 10% нікелю. Такі мийки будуть міцні та надійні. Запитуйте маркування (18/10). Довговічність мийки залежатиме від товщини нержавіючої сталі. Вибирайте врізні моделі не менше 0,6 см. Накладні повинні бути товщі 1,2 мм.

Зовнішній вигляд мийки з нержавіючої сталі визначить обробку поверхні:

- Полірована поверхня подарує Вам ідеальний блиск, на якому Ви зможете побачити навіть своє відображення. Але такі раковини примхливі у догляді. Для збереження привабливого зовнішнього вигляду необхідно щоразу протирати її насухо та берегти від подряпин.

- Матові поверхні мають велику стійкість до утворення подряпин, але така поверхня більш схильна до утворення вапняного нальоту, якщо у водопроводі тече досить жорстка вода.

- Фактурна поверхня або текстурована. Такі поверхні мають попит через її шороховату поверхню. Вони менш схильні до пошкоджень, а також рифлена поверхня перешкоджає накопиченню крапель на мийці, які по малюнку будуть скочуватися вниз у водосток.

Хазяїну на замітку!!! При падінні води, раковини з нержавіючої сталі створюють багато шуму, вибирайте модель зі звукопоглинаючою підкладкою знизу.

Перевагами мийок з металу можна назвати їхню невисоку ціну, стійкість при дії високих температур, простоту догляду, можливість монтажу своїми руками.

Акрилова та агломератна
Завершеність дизайну зовнішнього вигляду кухні надає можливість створення єдиної лінії стільниці та раковини. Штучний камінь – це один із самих інноваційних матеріалів, що дозволяють виконати практично будь-який дизайнерський проект за кольором, формою та текстурою. Не страшні контакти із хімічними речовинами. Такий матеріал абсолютно непроникний до будь-якого виду мікробів, бактерій чи грибка. Поглинає звук падаючої води. Мийки зі штучного каменю не деформуються і по праву стоять на варті краси та гігієни.

Гранітна
Однаково добре вписуються в сучасний та класичний інтер'єр. Не вибагливі у догляді. Такі раковини дуже зносостійкі, але все ж таки перед покупкою зверніть увагу на частку граніту у виробі. Його має бути щонайменше 80%.

Серед недоліків відзначимо велику вагу мийки, складність монтування самостійно, а також найвищу ціну серед перерахованих вище матеріалів.

Яку мийку вибрати: врізну чи накладну?

Це питання має стояти ще на етапі проектування інтер'єру кухні. Все залежить від вологостійкості матеріалів стільниці, а також від особистих переваг.

Врізні раковини зазвичай встановлюються надовго, відповідно вимагають вибору найбільш якісної стільниці. Виправдані практичністю використання та стилем. Врізні мийки кріпляться до стільниці за допомогою спеціальних вух у її нижній частині, таких вух має бути багато по всьому радіусу мийки, тоді вона щільно притиснеться до стільниці. Якщо вух буде мало, залишаться щілини, і в них проникатиме волога.

Накладні раковини надягають поверх тумби замість стільниці. Такі мийки легше монтувати та замінити за потреби. Але при такому варіанті вода може стікати в стики, тому необхідно передбачити пристінні борти та накладний фартух на стіну.


Яку форму кухонної раковини вибрати?

Щоб ідеально «підігнати» кухонну мийку під стільницю, найкраще придбати все в одному магазині, але якщо Ви вирішили купити раковину окремо від кухонного гарнітура, то важливо заміряти всі параметри. Отже, які форми мийок сьогодні пропонують виробники:

Круглі. Одні із найзручніших в експлуатації. Стандартні розміри діаметром від 40 до 50 см. Глибина чаші до 25 см. Перевага полягає в тому, що не потрібно промивати кути, утворюється менше бризок і вміститься багато посуду.

Квадратні та прямокутні. Квадратні мийки 50х50, 60х60. Стандартна ширина квадратних мийок 50-60 см, глибина близько 50 см. Глибина чаші від 16 до 20 см. Вибір прямокутних мийок дуже різноманітний за розмірами: 55х50, 50х80, 50х100. Трапляються і великі кухонні мийки. Ширина таких моделей – від 100 см і далі. Мийку такої форми важливо розташувати вздовж стільниці, для зручності користування.

Трикутні та багатокутні мийки. Кутові мийки не займають багато місця і становляться у будь-який кут кухонного гарнітура. П'ятикутні та шестикутні мийки будуть доречними у великих приміщеннях і порадують господиню своєю місткістю. Важливо заздалегідь продумати ергономіку та дизайн, що використання даної раковини було максимально комфортно.

Важливо!!! Обсяг та форма мають вагу при оцінці практичності мийки. Так, навіть найбільша по ширині раковина за малої глибини чаші буде незручна в експлуатації. Наявність бризок на одязі забезпечена. Так і дуже глибока чаша стане випробуванням для людини невисокого зросту, який ледве діставатиме до дна миття при миття посуду або овочів. Тут потрібно враховувати Ваші потреби індивідуально.


Особливості конструкції мийок. Які бувають сучасні кухонні мийки?

Виробники кухонних мийок разом із дизайнерами інтер'єрів роблять все можливе для підвищення зручності користування мийками, додаючи додаткові функціональні елементи:

- Із двома однаковими чашами без крила. Розміри, що часто зустрічаються 80-90 см, глибина 40-50 см. У таких моделях можна легко розділити між собою процес миття і ополіскування і скоротить підсумкову витрату води.

- Полуторні, у яких чаша вдвічі менша за основну. 

- З додатковою поверхнею, яка виступає за габарити основної частини миття. Це так зване крило миття. Функціональна модель. Зручна для встановлення гарячого посуду, сушіння вимитого посуду. Тут слід звернути увагу на особливість виконання крила. Важливо, щоб воно мало жолобки із нахилом для стоку води прямо в раковину.

Раковини з однією чашею та крилом мають розкид по ширині від 60 см до 80 см. Глибиною 40-50 см.

Також для підвищення функціональності миття слід звернути увагу на функцію захисту від переливу води та наявність у комплекті відповідного за розмірами коландера. Цей аксесуар є знімною чашею з отворами в донній частині, які повторюють форму мийної чаші.

Таким чином, вибравши ідеальний варіант миття, що відповідає всім Вашим уподобанням, Ви спростите та вдосконалите свою працю на кухні, а також створите приємну атмосферу для себе та своїх близьких, насолоджуючись процесом приготування їжі.

Приємних та вигідних Вам покупок!

З турботою, інтернет-магазин "СТУДІЯ МЕБЛІВ 24/7".