Якщо гармонійний зовнішній вигляд дивана в приміщенні залежить насамперед від вибору правильної форми дивана та його колірної гами, то ступінь комфорту безпосередньо пов'язаний із внутрішнім наповненням м'яких меблів. Наші клієнти часто запитують: яке наповнення для диванів краще? Спробуймо компетентно відповісти на це запитання.

В даний час виробляють два основних види конструкцій наповнювачів для диванів – це наповнювачі з пружинним блоком та без пружин.

Наповнювачі диванів без пружинних блоків у свою чергу поділяються на кілька груп. Існують жорсткі наповнювачі та м'які наповнювачі.

Найпоширенішим жорстким наповнювачем цієї групи є ППУ чи пінополіуретан. Звучить як незнайоме слово, але на практиці ми використовуємо цей матеріал практично скрізь - як наповнювач іграшок для дітей, їм наповнюють м'які меблі, матраци, цей матеріал застосовується на кухні для миття посуду. По суті це той же поролон, який складається з осередків, наповнених повітрям. Тільки щільність його буває різною залежно від сфери застосування.

Для виробництва наповнювачів диванів використовують блоковий та литий ППУ.

Блоковий ППУ ще називається «сендвічем», бо з таких аркушів викроюють необхідні за формою деталі дивана і потім склеюють. Виходять листи різної густини, схожі на сендвіч. Литий ППУ спочатку у рідкому стані. Потім його заливають у блок, що відповідає формі дивана або подушки і під впливом тиску та температури, він твердне. Перевагою такого способу є можливість виготовлення гарних плавних форм для дивану. 

Загалом, перевагами ППУ є те, що він має зносостійкість, може прослужити довгий час, гіпоалергенний, що дуже важливо для тих, хто схильний до алергічних реакцій на синтетичний матеріал, його обов'язково обробляють антибактеріальним та антигрибковим засобом. Завдяки своїй пружності він швидко відновлює первісну форму. Добре підійдуть дивани з наповнювачем ППУ для офісів із великою кількістю відвідувачів, завдяки своїй зносостійкості вони прослужать довгий час. Важливо знати, що при виборі ППУ як наповнювача диванів для щоденного сну необхідно звернути увагу на якість виробництва, саме від цього показника залежатиме комфорт нічного відпочинку.

Недоліками ППУ можна назвати те, що він погано переносить вплив сонячних променів, може деформуватися. ППУ поганої якості має недостатньо ортопедичні властивості для сну, тому на таких диванах не рекомендується спати дітям, а також людям, які мають проблеми з хребтом.

Полістиролові кульки переважно використовуються для наповнення крісел-мішків. У цих кріслах дуже зручно відпочивати, тому що вони з легкістю набувають форми тіла людини, що на них сидить. Недоліком є їхнє швидке спресування, внаслідок чого їх потрібно постійно додавати в набивання.

До м'яких наповнювачів диванів належать наповнювачі із синтетичних та натуральних матеріалів.

Синтепон - матеріал, що найбільш зустрічається для наповнення диванів з синтетичних матеріалів. Застосовують його в основному для наповнення диванних подушок та диванних підлокітників. Часто використовують у комплексі з іншим наповнювачем. Головним плюсом є його низька ціна, але недоліком є те, що він не дуже добре тримає форму, тому при покупці звертайте увагу на якість виробу.

Синтепух також застосовують для наповнення подушок і підлокітників. Достоїнствами цього матеріалу є те, що він добре тримає форму, має гарний об'єм і м'якість, перешкоджає утворенню грибків усередині дивану.

Дюрафіл – сфера його застосування – це спинки, сидіння, підлокітники дивана. Це антиалергенний матеріал, який не підтримує горіння. Швидко відновлює початкову форму.

Холлофайбер - застосовується у внутрішній частині банкеток, крісел, диванів. Здатний конкурувати з ППУ за своїми функціональними якостями. Забезпечує комфортне розташування тіла при розслабленні. Добре тримає форму виробу, не вбирає вологу, не руйнується на сонці.

Отже, ми перерахували основні наповнювачі, які використовуються для наповнення диванів. Всі ці матеріали гідні вибору, мають дуже хорошу міцність і порівняно низьку ціну. Радимо при виборі виробу звернути увагу на щільність та товщину та керуватися особистими уподобаннями.

До м'яких наповнювачів з натуральних матеріалів відносяться натуральний латекс, повсть, наповнювач з кокосових волокон, наповнювач з морських водоростей, наповнювач з кінського волосу та ін.

Латекс і повсть в основному використовують як додатковий шар, завдяки своїй теплопровідності ці матеріали створюють затишне та тепле сидіння дивана.

У наш час натуральні наповнювачі для диванів застосовуються дуже рідко, в основному на замовлення, та відрізняються своєю високою вартістю.

Наповнювачі диванів з пружинними блоками вже багато років користуються популярністю серед споживачів. Головною перевагою пружинного блоку є його ортопедичні властивості та високий рівень комфорту. Так, на дивані з пружинним блоком відбувається правильний і рівномірний розподіл ваги людини як сидячому положенні, так і лежачи.

На даний момент виробляють два основних види пружинних блоків: залежний, який називають «Bonnel» і незалежний з назвою «Pocket spring». Обидва види мають тривалий термін експлуатації, але відрізняються за своїми функціональними характеристиками. Більш детальну інформацію про пружинні блоки можна переглянути у статті «Як вибрати ортопедичний матрац», де ми порівнюємо різновиди пружинних блоків, обумовлюємо їх переваги та недоліки.

Важливо! При виборі дивана необхідно врахувати, що зараз використовуються комбіновані наповнювачі, які дозволяють сформувати оптимальні показники жорсткості та комфорту, співвідношення ціни та якості. Підійдіть до вибору дивана, виходячи зі своїх індивідуальних переваг комфортності.

Приємних та вигідних Вам покупок!

З турботою, інтернет-магазин "СТУДІЯ МЕБЛІВ 24/7".