Гарний настрій і працездатність на пряму пов'язані з якістю сну та відпочинку. Якщо Ви правильно підібрали матрац, то за всіх постійних обставин, Ви добре виспитеся і ніколи не будете скаржитися на болі в спині.

У своєму блозі ми вже розповідали про матеріали, що використовуються під час виробництва матраців. У цій статті йтиметься про те, яким вимогам повинен відповідати якісний матрац, який матрац краще вибирати - пружинний або безпружинний, порівняємо їх ортопедичні ефекти, а також розглянемо їх характеристики.

Вже багато років випускаються пружинні блоки для матраців, які називаються залежними або блоками «Bonnel». При дотриманні низки умов, Bonnel може прослужити більше 10 років. Він є єдиною сіткою, виконаною з високоякісної сталі. Діаметр дроту становить 2-2,5 мм. Пружинний блок складається із біконусних спіралей, радіус яких змінюється під навантаженням. Верхня частина спіралі кріпиться до верхнього каркаса блоку, нижня частина спіралі – до нижнього каркаса. Таким чином, закріплюється кожна складова. Матраци із пружинним блоком «Bonnel» можна назвати класикою матраців. Топовим і найпопулярнішим із цієї серії в нашому інтернет-магазині можна назвати матрац «Перлина», що поєднує в собі ортопедичні якості та привабливу ціну.

До Плюсів пружинного блоку Bonnel можна віднести:
- Підвищену надійність та тривалий термін служби матраца;
- Прекрасну повітропроникність та гігієнічність;
- Прогресивну жорсткість матраца. Рівномірність розподілу ваги тіла людини площею матраца, що забезпечує природне становище хребта;
- Невисоку ціну;
- Застосування у м'яких меблях. При виробництві диванів часто використовують пружинні блоки Bonnel, що дозволяє запропонувати одночасно ортопедичне спальне місце і прийнятну ціну.

Але така конструкція влаштовує не всіх споживачів і до недоліків можна віднести:
- Недостатній комфорт для двох. Двоспальні пружинні матраци мають однаковий рівень жорсткості по всій площі, тому якщо його використовують дві людини з різною вагою та комплектацією, то хтось не отримуватиме належної підтримки, з'являється так званий ефект гамака;
- Також може виникнути скрип. Це пояснюється ослабленням кріплення пружин при тривалій експлуатації.

У блоках із незалежними пружинами кожна спіраль знаходиться у власному тканинному чохлі. Чохли проклеєні між собою і не порушують геометричну форму матраца. Чим більше пружин і менше їх діаметр, тим краще матрац підлаштовуватиметься під тіло сплячого. Такий тип пружин прийнято називати «Pocket Spring». Серед моделей матраців із незалежними пружинами найпопулярнішою моделлю серед наших клієнтів є матрац "Агат".

Основними перевагами пружинного блоку «Pocket Spring» є:
- Високі ортопедичні властивості. Матрац прогинається лише тих місцях, де прикладається навантаження, цим повторює всі контури тіла сплячої людини;
- Чудова сумісність із регульованими каркасами ліжок;
- Має власний клімат-контроль, що дозволяє повітрю циркулювати між пружинами та шарами наповнювача;
- Відсутність скрипу або іншого постійного скрипу під час сну.

Єдиним мінусом «Pocket Spring» можна назвати його підвищену ціну, проте на тлі великої кількості позитивних сторін цей недолік стає менш явним.

Якщо Ви вирішили придбати матрац із незалежним блоком пружин розгляньте варіанти матраців «Multipocket». Цей блок є одним із різновидів пружинного блоку «Pocket Spring». У ньому застосовуються пружини меншого діаметра, відповідно їх кількість збільшується на площу матраца. Такий пружинний блок на 1 кв.м містить щонайменше 500 пружин. Матраци «Multipocket» мають яскраво виражений анатомічний ефект і дозволяють підтримувати тіло людини в оптимальному положенні.


Безпружинні матраци будуть чудовим варіантом для любителів жорстких чи пружно-м'яких спальних місць. Також за рівнем жорсткості вони підійдуть для немовлят для правильного формування хребта. Виробляються з різних наповнювачів, тому анатомічні та ортопедичні ефекти можуть відрізнятися. Бувають моноблочні моделі або складаються з декількох шарів матеріалів, що чергуються. Хорошим варіантом такого матраца є модель "Діамант".

За ступенем жорсткості матраци бувають:
- М'якими;
- Жорсткими;
- Середній жорсткості;
- Комбіновані.

При виборі жорсткості матраца необхідно враховувати вагу та вік людини, анатомічні особливості хребта, рекомендації лікаря за наявності у людини захворювань хребта. Так, діткам від народження і до учнів середньої школи рекомендується спати на матрацах середньої жорсткості та вище за середню жорсткість. Також вони добре підійдуть для людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. Для підлітків та молодих людей до 25 років для сну бажано використовувати матраци середньої жорсткості або високої, якщо є проблеми із зайвою вагою. У цей період життя відбувається формування хребта, тому лікарі не радять спати на м'якій поверхні.

Для людей до 50 років та вагою до 90 кг, за відсутності особливих медичних показань, можна зупиняти вибір на матраці будь-якої жорсткості залежно від особистих уподобань. Але при виборі необхідно звернути увагу на такий параметр, як гранично допустиме навантаження матраца. Якщо вказано більше 130 кг, то матрац може здатися занадто щільним і жорстким.

Людям від 50 років та вагою до 90 кг оптимальним варіантом вважаються м'які та середньої жорсткості моделі. Так хребет зберігатиме природні вигини і м'язи не будуть перенапружуватися. А от людям з масою тіла понад 100 кг ортопеди радять звернути увагу на жорсткі ортопедичні матраци, які забезпечать правильну анатомічно підтримку.

Матраци для двох рекомендують купувати середньої жорсткості із незалежними пружинами. Якщо один із сплячих буде перевертатися або вставати, то друга половина матраца залишатиметься нерухомою і не турбуватиме сплячого. Дуже важливо при виборі матраца враховувати стан здоров'я та наявність проблем із опорно-руховим апаратом. У разі потреби отримати консультацію лікаря фахівця.

При виборі матраца слід звернути увагу на їх функціональність. Зараз багато виробників випускають як односторонні, так і двосторонні матраци. У односторонніх матраців придатна лише одна сторона для сну, а друга покрита міцним матеріалом. Двосторонні служать довше і для продовження терміну експлуатації можна періодично перевертати матрац. Це дозволить уникнути просідання матраца. Зазвичай двосторонні моделі мають однакову жорсткість з обох боків, але зустрічаються варіанти з різним ступенем жорсткості, це можна уточнити у продавців-консультантів.

Примітними для двосторонніх матраців є такі моделі, як «зима-літо». Такі матраци надають користувачеві можливість перевертати матрац утепленою стороною (вовну) в зимову пору року, а влітку спати на боці матраца, виконаного з легших матеріалів (бавовна).

Більшість наших клієнтів купують матрац та ліжко одночасно. Ліжка, в комплекті з матрацами можна придбати за вигіднішою ціною, ніж при покупці окремо.

Приємних та вигідних Вам покупок!

З турботою, інтернет-магазин "СТУДІЯ МЕБЛІВ 24/7".