Меблі в стилі ЛОФТ - одна з найунікальніших і найпопулярніших в даний час. Цікава й історія її розвитку, яка почала формуватися у Нью-Йорку у 40-х роках 20-го століття. Це досить нове стилістичне спрямування, якому немає і 100 років. Сьогодні проведемо короткий огляд напрямків, визначимо основні ознаки сучасного ЛОФТ, а також розглянемо, які матеріали та кольорова гама використовується при виробництві меблів у цьому цікавому стилі в інтер'єрі.

Якщо поринути трохи в історію, то в 40-ті роки 20-го століття в США тільки закінчилася Велика депресія, яка тривала понад 10 років. Центральні райони великих міст до економічної кризи були масово забудовані великими фабриками та заводами, так званими «промисловими гігантами», які стрімко процвітали до 30-х років. Але в період краху економіки, власники підприємств не могли продовжувати роботу на дорогих промислових площах у центрі міста і почали переносити виробництво в передмістя, залишаючи величезні простори, що пустують. Спочатку ці будинки служили житлом для незаможних, але за таких умов захоче жити не кожен. В основному, це були студенти та творча молодь. Художники та музиканти побачили в цій урбаністичній атмосфері особливий колорит і почали використовувати приміщення як майстерні та виставкові зали. Деякі з них перебиралися сюди, щоб облаштувати собі житло. Так, покинуті складські площі, з усіма раніше недоліками, стають центром уваги, визначивши естетику стилю, що виділився, зі своїми характерними, не схожими на інші стилі, рисами.

В даний час існує 3 основних напрямки в стилі ЛОФТ:

Ідндустріальний. Зараз - це найпопулярніший напрямок. Для його здійснення потрібно заповнити приміщення ознаками заводського цеху, доповнивши інтер'єр наявністю труб з вентилями, вузлами з дротів, дерев'яними балками, ланцюгами і т.д. Цей напрямок найбільше наближає нас до перших цехових варіантів дизайну минулого століття.

Меблі для індустріального Лофта зазвичай правильної геометричної форми: прямокутне ліжко, масивні дивани, максимально-лаконічний комп'ютерний стіл, квадратні столи і стільці в стилі «індастріал». Замість традиційної шафи можна підібрати відкриту вішалку. У такий інтер'єр відмінно впишеться сучасні меблі в стилі мінімалізм.

Гламурний. Підійде для тих, хто любить вільний простір, але все ж таки не готовий відмовитися від розкоші. У такому інтер'єрі відмінно поєднуються відкриті цегляні або бетонні стіни з дорогими меблями, створюючи в приміщенні враження чудового розмаїття.

Головна особливість меблів для гламурного лофта - це відображення елегантності та розкоші. Для такого інтер'єру характерні шикарні м'які меблі з безліччю яскравих кольорових подушок, величезні дзеркала в поєднанні з центральною люстрою, велюрові крісла розлогі, столи незвичайної форми. Гламурний напрямок Лофта передбачає відчуття певної робочої атмосфери, яка властива промисловому приміщенню, але без втрати домашнього затишку та комфорту.

Богемний. Цей напрямок поєднує непоєднуване. Стиль яскравий та непередбачуваний. Відображає волелюбність та креативність думок господарів.
У цьому інтер'єрі можна знайти меблі та аксесуари з різних країн, культур і навіть епох. Меблі підбирають в антикварних лавках і навіть на бабусиному горищі. Це можуть бути комоди, столи із натурального дерева, ковані стільці, металеві ліжка. Такі меблі можуть мати трохи потертий вигляд. Найчастіше, у сучасному варіанті, виробники роблять імітацію потертості на меблях, щоб максимально наблизити вироби до атмосфери даного напрямку.

Головні особливості стилю ЛОФТ:

- Наявність відкритого простору практично повна відсутність перегородок. Це основна ідея сучасного ЛОФТА, оскільки для багатьох промислових підприємств характерні великі внутрішні простори та висока поверхня. Всі функціональні зони приміщення можуть бути розділені за допомогою скляних перегородок або контрастів кольорів. Особливо цікаве планування приміщення, наголошуючи на світлотіньовому малюнку простору. Цей стиль особливо привабливий для людей творчих професій, де вільно можна втілити свої найсміливіші ідеї в життя.

- Промислові особливості приміщення. Можлива імітація доменних печей, труб, різних ємностей, а також імітація цегляної кладки, яка стає своєрідним засобом художньої виразності. Загальний вид дизайну – це створення антуражу робочого приміщення.

- Компонування різних архітектурних стилів. В одному інтер'єрі можуть поєднуватись цегляні стіни, бетонні підлоги, неприкриті труби та сучасні великі дзеркала, кольорові скляні перегородки, що відрізняються своєю кольоровістю та динамічністю.

- Меблі в стилі ЛОФТ мають своє особливе призначення. Таких меблів властива показова простота та деяка незграбність. Добре впишеться в інтер'єр офісні меблі, які підкреслюватимуть характер приміщення, спочатку призначеного не для житла, і буде завершальним штрихом у загальній картині інтер'єру. Також у цьому стилі дуже потрібні меблі-трансформер, наприклад стіл-ліжко, виконані з дерева. Такий елемент в інтер'єрі буде корисним не тільки своєю багатофункціональністю, але й надасть житловому приміщенню особливий колорит, що підкреслить пролетарське походження.

- Своєрідні аксесуари. Можуть використовуватись плакати, ліжка з номерними автомобільними знаками, різноманітні кольорові графіті, таблички з назвою вулиць, календарі та магніти, що привезені з різних країн. У зоні відпочинку, за наявності вільного простору, підвішують гойдалки чи гамаки.


Стиль ЛОФТ передбачає дуже прості архітектурні форми. Тому особливого значення набувають такі композиційні засоби, як колір та фактура матеріалу.

Характерними кольорами у дизайні інтер'єру є коричневий, бежевий, а також білий, сірий та чорний. Це пояснюється тим, що промислові приміщення рідко забарвлювали у яскраві кольори. Для стилю ЛОФТ характерне також однотонне оформлення. Як акцент, дизайнери інтер'єрів можуть використовувати синій або червоний. Богемний та гламурний напрями стилю ЛОФТ передбачає використання яскравих колірних рішень, наявність візерунків та всіляких малюнків у поєднанні з індустріальною темою.

Меблі в стилі ЛОФТ, в основному, виготовляються з натуральної сировини і відповідають трьом основним вимогам стилю: лаконічність, функціональність, практичність і неповторність.

Наприклад, особливим попитом користуються ліжка квадратної форми, виготовлені з металу, де зварні шви набагато світліші за решту матеріалу. Так складається враження, що ліжко було виготовлене нашвидкуруч і його навіть не встигли пофарбувати. Хоча, часто, такий виріб може коштувати чималих грошей, оскільки вважається дизайнерською роботою. Ліжка з дерева виготовляють у вигляді піддонів на низьких платформах. Шкіряні столи та крісла, призначені для міністерств та відомств, створюють враження матеріального благополуччя власника приміщення та наголошують на статусності. Меблеві вироби зі шкіри гармонійно вписуються в інтер'єр індустріального спрямування стилю ЛОФТ. Корпусні шафи, комоди, низькі тумби на хромованих ніжках у стилі Лофт унікальні за наявності особливого типу фурнітури, фасадних дверей, великої кількості металу та наявності скла.

У стилі ЛОФТ немає обмежень щодо призначення меблів. Тут, швидше за все, важливим є її зовнішній вигляд, який відображає індивідуальність простору і відповідає обраному напрямку.

Приємних та вигідних Вам покупок!

З турботою, інтернет-магазин «СТУДІЯ МЕБЛІВ 24/7».