Купуючи матрац для сну та відпочинку, Ви, напевно, замислювалися про те, як продовжити термін служби виробу, який використовується по 6-8 годин на добу щодня. Більше того, якщо Ви дбаєте про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких та дітей, то Вам просто рекомендується укомплектувати своє спальне місце такими додатковими аксесуарами, як наматрацник та підматрацник. Види, матеріали та особливості вибору цих аксесуарів розглянемо у цій статті.

НАМАТРІСНИК – додатковий аксесуар, який пропонується до всіх видів матраців. Наматрацник служитиме своєрідним "одягом" для матраца.

Залежно від щільності, пропонуються літні, зимові та демісезонні моделі, які легко можна замінити, спостерігаючи за температурою в спальній кімнаті. Так, у літню пору використовуються прості, дихаючі, бавовняні тканини, які будуть приємні на дотик після спекотного дня. У зимовий час виробники пропонують більш щільні наматрацники. Великою популярністю користуються вовняні наматрацники, які не тільки зігріють Вас, але й вплинуть на здоров'я: заспокоять нервову систему і сприяють швидкому розслабленню. Комбіновані або так звані демісезонні наматрацники зазвичай мають дві сторони, виготовлені з різних матеріалів. Вибираючи такий наматрацник, Ви зможете вирішити за настроєм, який бік Вам вибрати - той бік, який "охолоджує" і "відводить вологу", або той, що "зігріває".

Водонепроникні наматрацники – врятують Ваш матрац від непередбаченої вологи. З таким захистом не треба буде боятися випадково пролитої води чи будь-яких дитячих несподіванок. Непромокаючі наматрацники складаються із спеціального шару щільної мембрани, яка затримує рідину. Легко стираються та швидко сохнуть. Великий асортимент непромокальних наматрацників дозволить вибрати як дорослі, так і дитячі моделі.

Ортопедичні наматрацники - чудово скоригують жорсткість Вашого матраца. Такі вироби бувають різної товщини та залежно від наповнювачів, можна виділити:

- М'які (ортопедична піна);
- Жорсткі (кокосовий наповнювач);
- Середня жорсткість (піна меморі);
- Комбіновані або двосторонні, що представляють вироби різної жорсткості з обох боків.

Антибактеріальні наматрацники – повністю захищають від попадання бактерій чи алергенів на тіло людини. Зроблені із натуральних антиалергенних компонентів. Верхній шар складається з 100% натуральної бавовни, нижній шар - з поліуретанової мембрани, що дихає. Якісні антиалергенні наматрацники мають спеціальне просочення антигард, властивості якого діятимуть протягом 100 циклів прання. За підрахунками фахівців такого наматрацника вистачає на 3-4 роки експлуатації.

Розміри наматрацників зазвичай визначаються за стандартними параметрами матраців. Популярні моделі для дорослих 160х200 та 180х200 см, та 60х120 см – для дитячих матраців. Якщо у Вас матрац нестандартного розміру обов'язково уточніть наявність за вибраними параметрами у консультанта чи можливість виготовлення наматрацника на замовлення.

Залежно від типу кріплення наматрацника до матраца розрізняють:

Наматрацник з гумками – варіант наматрацника, що часто зустрічається, який можна придбати за вельми доступними цінами. Вимагає більш частої заміни на новий наматрацник за рахунок гумок, що швидко зношуються, стягують матрац;

Наматрацники з боковинами – закриє Ваш матрац із торців та з боків. Виглядатимуть як природну частину матраца, але за умови, що висота матраца до 30 см.

Наматрацники у вигляді чохла на блискавці – один із найзручніших і практичних виробів, що повністю захищає поверхню матраца.

!!! Купуючи наматрацник переконайтеся в якості конкретного виробу, ретельно огляньте всі шви та кріплення до матраца.

ПІДМАТРАСНИК – це додатковий аксесуар до матраца, який розміщується на підставі каркаса ліжка або кріпиться з нижньої сторони матраца.

Підматрацник призначений для захисту матраца від тертя об ламелі та пилу, тому виготовляється з жорсткого щільного полотна.

Якісний підматрацник вільно пропускає повітря та забезпечує вентиляцію матраца. Моделі з натуральних тканин мають нульову алергенність і підійдуть для тих, хто чутливий до синтетичних тканин. Моделі зі штучних волокон прослужать довше і придбати їх можна за нижчою ціною.

Корисна порада! Якщо Ви плануєте зробити поверхню дивана більш м'якою та рівною для комфортного сну, то купувати для цього підматрацник не рекомендуємо. Для такої мети підійде топер чи футон. Про різновиди даних моделей ми розповімо у наступній статті.

Таким чином, правильно підібрані наматрацники та підматрацники будуть захистом Вашого ліжка від вологи, пилу, паразитів, мікробів, продовжать термін служби матраца і, за бажанням, допоможуть змінити його властивості. Ми, у свою чергу, готові надати Вам детальну консультацію щодо різновидів, властивостей та ціни даних аксесуарів та допоможемо визначитися з вибором.

Приємних та вигідних Вам покупок!
З турботою, інтернет-магазин «
СТУДІЯ МЕБЛІВ 24/7».