- Малюк, чому ти такий сумний?
- Собаку мені… не подарують…
- Чому?
- Мама каже, що спокій і красиві нові меблі їй дорожчі…

Знайома ситуація? А що, якщо ці два завдання можна вирішити? Щоб не відмовляти собі і дітям в радості від утримання домашніх тварин у будинку, і зберігати впевненість, що меблі будуть цілими і неушкодженими, можна скористатися практичними порадами, якими ми ділимося в цій статті.

1. Оцінюємо на міцність тканину оббивки м'яких меблів

Якщо в будинку є кішка, то такі оббивні тканини на м'яких меблях, як мікрофібра, велюр, флок, штучна замша будуть дуже доречними. У таких полотнах немає петельок, за які так любить чіплятися котячий кігтик. Крім того, така оббивна тканина максимально міцна і пропитується складами, що відштовхують воду та бруд. Виробники м'яких меблів називають таку тканину «антикіготь», і вона цілком виправдовує очікування власників свійських тварин своєю стійкістю до механічних впливів.

У перші кілька місяців після придбання тварини можна скористатися захисними чохлами для м'яких меблів, поки тварина адаптується до нового місця проживання і дізнається «свою територію»: де «можна», а де «не можна». Тут згадується знайома з дитинства фраза Фрекен Бок: Так, у вас і собака є ... Матильда, ти чуєш? Так… Дуже добре… Ну нічого, я зроблю з неї людину! Звичайно, ми не збираємося робити із собаки людину, але виховання та дисципліна вихованців будуть дуже доречними для збереження Вашого ж добробуту. Собакам бажано розтлумачити із самого початку, де їхнє місце, привчити не застрибувати на диван із брудними лапами, з їжею тощо. Для великих собак зазвичай облаштовують окреме спальне місце на підлозі. Котів потрібно обов'язково привчити до спеціальної кігтеточки, облюбувавши яку, вони забудуть про будь-яку, навіть найпривабливішу для них оббивку м'яких меблів.

2. Оцінюємо конструктивні особливості меблів

Так, є особливі хитрощі у конструкції меблів, які дозволяють продовжити термін служби, скористайтеся ними перед покупкою меблів.

Вибирайте м'які меблі без відкритих дерев'яних вставок - підлокітників, горизонтальних та вертикальних інкрустацій, поличок. Маленькі вихованці дуже люблять кусати дерев'яні предмети, особливо у віці, коли ріжуться зуби. Замініть дерев'яні ніжки дивана або ліжка на сталеві, або приберіть ніжки зовсім, так не буде спокуси тварині погризти «чергову» палицю. Вдалим варіантом будуть м'які меблі без твердих вертикальних поверхонь, які так приваблюють тварину розім'яти лапи і піднятися на верх, як по деревах. Особливу увагу приділіть додатковій фіксації полиць, тумб, дзеркал. Використовуйте також внутрішні блокатори, які запобігають відкриття шаф та ящиків. Так тварина не зможе «погосподарювати», наприклад, у Вашому гардеробі чи на кухні, у шафі з продуктами. Пам'ятайте, що тварини дуже винахідливі, і часто вони люблять копіювати поведінку людей.

3. Доглядаємо за оббивкою м'яких меблів

«Матільдо, ти мене чуєш? Дитя моє... Займися цим звіром, тільки будь обережна — собака не стерильна»- і знову звучить фраза Фрекен Бок із усіма улюбленого мультфільму «Малюк і Карлсон».

Але займатися домашніми вихованцями будуть, звичайно, їхні господарі, наша справа надати інформацію щодо догляду за меблями в будинку, де мешкають улюблені домашні тварини. Видалити плями з м'якої оббивки допоможе губка з водяним мильним розчином. Тканини з гладкою поверхнею та коротким ворсом, як правило, добре реагують на подібні «процедури». Досягти кращого результату допоможе обробка поверхні спиртовим розчином. Якщо тварина випадково «напрудила» на м'яких меблях, то обов'язково використовуйте розчин оцту «1 до 1». Протріть поверхню. Такий розчин прибирає сторонні запахи і тварина не повторить подібні дії. Прибрати вовну з м'яких меблів найпростіше пилососом з великою щільною щіткою. Також можна скористатися валиком для чищення одягу, попередньо обприскавши меблі антистатиком. Мікрофібру варто очищати лише делікатними засобами, а потім сушити за допомогою провітрювання. Флок не можна очищати спиртом. Замша та нубук не люблять відпарювання та вологих способів очищення. У цьому випадку краще запастися піною, що чистить. Велюр легко можна очистити за допомогою вологих серветок. При очищенні світлих тканин використовуйте тільки білі тканинні або паперові серветки, тому що кольорові можуть линяти під впливом миючого засобу.

Якщо Ви не впевнені в самостійному способі чищення м'яких меблів або побоюєтеся за її цілісність, є варіант замовити хімчистку додому. Майстри мають все необхідне обладнання, яке впорається з будь-яким типом забруднень у короткий термін.

Приємних та вигідних Вам покупок!
З турботою, інтернет-магазин «СТУДІЯ МЕБЛІВ 24/7».