На чому необхідно зосередити увагу, щоб придбати ліжко, яке не лише гармонійно вписуватиметься в інтер'єр Вашої кімнати, а й відповідатиме абсолютно всім необхідним вимогам? Про ці та інші питання поговоримо в цій статті.

Насамперед потрібно звернути увагу на матеріал ліжка, каркас ліжка, основу під матрац і, власне, сам матрац. Важливим фактором при виборі є особливості конструкції ліжка, можливість комплектації ліжок додатковими елементами, у тому ж стилі та кольорі, а також розмір спального місця. Давайте розберемося з цими характеристиками.

Матеріал ліжка. На сьогоднішній день існують такі види ліжок:

- Виготовлені з натурального дерева;

- Із матеріалів, виготовлених під дерево (ДСП, МДФ);

- Ліжка із м'якою обивкою;

- Металеві ліжка.

Дерев'яні ліжка давно зарекомендували себе як надійні та екологічно безпечні. Деякі хвойні породи, дуб, береза, бук відрізняються ще довговічністю. Але варто зауважити, що ліжка з цих матеріалів коштуватимуть досить дорого і не кожному по кишені.

Виробники меблів знайшли міцну і водночас недорогу альтернативу – це каркаси, виготовлені з ДСП та МДФ. Ці матеріали виготовлені зі стружок та тирси дерева та з'єднані за допомогою різних технологій. Якийсь час тому, у виробництві ДСП застосовувався клей та формальдегідні смоли для склеювання деревної стружки між собою. Сьогодні ж освоюється виробництво ДСП із додаванням лігніну – це природна речовина, яка входить до складу деревини. Ця технологія екологічна, але все ж таки такий матеріал буде коштувати дорожче, ніж звичайний ДСП. Тому дуже важливо купувати меблі меблевих компаній, що позитивно зарекомендували, які використовують якісні матеріали при виробництві і не застосовують клей, що випаровує шкідливі речовини у Вашій квартирі.

І все-таки, за всіма показниками надійності, ліжко виготовлене з металу, перевершує ДСП та МДФ, і навіть деревину. Ліжка, виготовлені з екологічно чистих матеріалів титану або алюмінію, прослужать довго. Ви завжди зможете знайти такі ліжка за прийнятною ціною.

В останні роки великою популярністю стали користуватися ліжка з м'якою оббивкою. Основою таких ліжок служить каркас із ДСП, обтягнутий тканиною або шкірозамінником.

Основа під матрац – це опора матраца. Вона кріпиться на корпус ліжка або вставляється всередину.

- Дерев'яні або так звані рейкові основи. Є рамою з металу або дерева, на яку прикріплюються дерев'яні рейки. Як правило, матеріалом для виготовлення є бук або береза. Такі підстави добре провітрюються та недорогі, до недоліків можна віднести нетривалий термін служби та чутливу реакцію на вологість повітря. Оскільки між рейками відсутня опора, то згодом матрац може бути хвилястим.

- Піддони із ДСП. Деревностружкова плита - це досить міцний матеріал, мало схильний до механічних пошкоджень. З усіх матеріалів найменше реагує на перепади температури. Хіба що металева конструкція буде поза конкуренцією щодо стійкості до деформації. До недоліків можна віднести те, що суцільна конструкція не дозволяє використовувати максимум всі можливості ортопедичного матраца.

- Металевий каркас із ламелями. Поєднує в собі такі переваги як надійність та гнучкість конструкції одночасно. Ця основа - відмінне рішення для застосування ортопедичних матраців. Безперечним плюсом буде оснащення каркасу латотримачами (кріплення ламелей) для покращення анатомічних характеристик спального місця.

- Основа з металу. Виготовляють із профільної труби та подібних до неї металевих матеріалів. До переваг можна віднести довговічність. Найчастіше, рівна та тверда поверхня призначається для лікування та профілактики деяких захворювань хребта.

Важливо пам'ятати, що правильно підібрана конструкція каркаса ліжка та основи збільшать термін служби ортопедичного матраца та створять максимально комфортне положення тіла під час сну.


Матрац. Щоб підібрати дійсно якісний ортопедичний матрац, потрібно підійти до цього питання відповідально. Вибір слід здійснювати виходячи зі своїх індивідуальних параметрів, таких як вік, вага, наявність дискомфортних відчуттів в області хребта, переваги за рівнем жорсткості матраца, а також дослухатися до порад лікарів-ортопедів, які вивели формулу з обчислення, який тип матраца підійде саме Вам.

Розміри спального місця прийнято розрізняти за категоріями:
- Односпальне ліжко. Ширина такого ліжка може бути від 80 см до 1 м;
- Полуторне ліжко з шириною 120-160 см;
- Двоспальне ліжко – 160-200 см;
- Королівський розмір – понад 200 см (зазвичай виготовляються на замовлення).

Особливу увагу приділіть висоті основи ліжка від підлоги. Так, для людей похилого віку краще придбати середнє по висоті ліжко (50-70 см), щоб зручніше було з нього вставати без додаткових навантажень для опорно-рухового апарату. Нижче за середню вважається висота ліжка до 30 см, високого від 70 см. Тут багато залежить від Ваших індивідуальних уподобань.

До особливостей конструкції двоспальних ліжок можна віднести ліжка з підйомним механізмом, які зараз користуються великою популярністю. Сам механізм може бути на пружинах чи газових амортизаторах. Такі ліжка мають величезну нішу для білизни за розміром спального місця, куди можна помістити всі подушки і ковдри.

Також ліжка можуть комплектуватися однією великою або декількома маленькими ящиками, які розташовані по різні боки ліжка або у передній частині ліжка. Вони можуть висуватися на роликах, коліщатках або телескопічних напрямних.

Ряд переваг при виборі матиме висока спинка ліжка. Високе узголів'я буде зручним при читанні, роботі за ноутбуком, а також захистить іншу поверхню, і вам не доведеться робити ремонт через непрезентабельний вид стіни біля ліжка.

Багатофункціональність і комфортність надають спальним місцям тумбочки, комоди, туалетні столики з дзеркалами. Вони виготовляються в одному кольорі та стилі, що і саме ліжко.

Приємних та вигідних Вам покупок!

З турботою, інтернет-магазин «СТУДІЯ МЕБЛІВ 24/7».